Jak duża powinna być idealna sala weselna?


Idealna sala weselna powinna łączyć w sobie wiele różnych cech, w tym m.in. optymalną lokalizację, koszt wynajmu dostosowany do budżetu pary młodej, elegancką oprawę wizualną, atrakcyjne otoczenie wokół budynku oraz… właściwą wielkość. W tym tekście skupimy się na ostatnim z wymienionych elementów. Jak duża powinna być bowiem sala na wesele Poznań, by goście mogli się naprawdę swobodnie wybawić i by dla nikogo nie zabrakło wolnego miejsca?

Jeszcze przed rozejrzeniem się za salami weselnymi wypadałoby wiedzieć dokładnie, ile osób na tym weselu rzeczywiście będzie się bawić. Warto też poprosić wszystkie zaproszone osoby o określenie się w wyznaczonym terminie, aby po prostu niepotrzebnie nie dopłacać i nie płacić za rezerwację miejsca dla kogoś, kogo i tak na tym weselu nie będzie. Ilości osób lepiej nie zawyżać. Zwykle zresztą ktoś i tak zrezygnuje na ostatnią chwilę, tak więc na kilka tygodni przed dniem wesela może się okazać, że ta lista gości zostanie uszczuplona o kolejnych kilka osób. Statystyki pokazują, że średnio co piąta zaproszona osoba nie pojawia się na weselu. Wystarczy więc wziąć je pod uwagę, aby dowiedzieć się, ile gości najprawdopodobniej przyjdzie na zabawę, czyli dla ilu ludzi trzeba przygotować miejsce na sali weselnej.

Do tej wyznaczonej liczby przewidywanych gości trzeba już dostosować wielkość sali. Sala weselna Poznań nie może być za duża, albowiem wtedy wyda się mało przytulna i nie będzie zachęcać do integracji i wspólnych zabaw, ale też nie powinna być za mała, by goście musieli się w niej cisnąć i nie czuli się komfortowo. Trzeba znaleźć ten idealny złoty środek. Wybrać taką salę, która nie będzie ani za duża, ani za mała, tylko wprost doskonała pod względem swojego rozmiaru. Zazwyczaj zresztą większość pałacyków, zamków, domów weselnych i większych restauracji posiada przynajmniej kilka różnych sali przeznaczonych na organizację różnych uroczystości, dlatego z łatwością można wybrać taką z nich, która do tworzonego wesela rzeczywiście będzie pasować.