Płytki w łazience a szczelność


Chyba nikt nie wyobraża sobie dzisiaj łazienki bez płytek. I to z wielu powodów. Bo po pierwsze płytki są bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości. Przeważnie i tak są wilgotne, więc wystarczy przetrzeć je mopem, czy ściereczką i gotowe. Druga rzecz, to niezwykły wybór wzorów i barw. Za pomocą płytek można odmienić każdą łazienkę. Sam remont łazienki może natomiast być okazją, aby stworzyć w niej zupełnie nową klimatyczną przestrzeń. No i rzecz trzecia – płytek nie trzeba odświeżać, aby przez lata elegancko się prezentowały.
Decydując się jednak na płytki w łazience, trzeba pamiętać, że bardzo ważna jest tu także odpowiednia ochrona przed wilgocią. Hydroizolacja łazienki to zabieg, który właściwie można wykonać samodzielnie, jeśli tylko ma się odpowiednie materiały i akcesoria. Jeśli chodzi o materiał, to najlepiej sprawdza się gotowa już do użycia folia w płynie. Ją samą, jak i odpowiednie pędzle można znaleźć w sklepie z materiałami budowlanymi. A jeśli chodzi o samo jej nanoszenie, to zawsze trzeba przestrzegać uwag producenta.
Zabezpieczona podłoga i ściany są gotowe na położenie wymarzonych płytek. Ryzyko, że w przyszłości wda będzie się pod nie wdzierać zostało bowiem zminimalizowane.

Sprawdź również: hydroizolacja tarasu